Tímarit.is
Search | Titles | Articles | About | FAQ |
login | Íslenska | Føroyskt | Kalaallisut | Dansk | English |

Atuagagdliutit

PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |
Open in new window:
PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |


Vertical fit


Your browser does not support PDF files
Click here to view the page as JPG
Atuagagdliutit

						landsrådimut Kinigagssångortitut
Kandidater til landsrådsvalget
16. april 1971-ime landsrådimut Kinersinigssame idni-
gagssångortitunik kisalo kåtusseKatigingnik partimig-
dlo   tunuleKutaKardlutik   Kinigagssångortitunik   lands-
hø vdingip nalunaerutå:
matumuna nalunaerutiginiarpara Kinersinerme pi-
ssortaussut inåssuteKarnerat tiingavigalugo aulajangisi-
magama Kinigagssångortitanik Kinersinerme pissortau-
ssunut nalunaerutigineKarsimassut tamåkerdlutik ki-
salo partinik tunuleKutaKardlutik Kinigagssångortitat
atortugssaussutut nautsorssutigissariaKartut.
partimik tunuleKutaKaratik kåtusseKatigingnik Kini-
gagssångortitoKarsimångilaK.
taimailivdlunilo 16. april 1971-ime landsrådimut Ki-
nersinigssame Kinigagssångortitut sivnissugssaitdlo må-
kussugssångorput:
Landshøvdingens meddelelse om de til landsrådsvalget
den 16. april 1971 opstillede kandidater samt valgfor-
bund og partiopstillinger:
Jeg skal herved meddele, at jeg på grundlag af valg-
bestyrelsernes indstillinger har truffet beslutning om,
at samtlige de til valgbestyrelserne indgivne kandidat-
anmeldelser samt anmeldte partiopstillinger må anses
for gyldige.
Der var ikke indgivet anmeldelser om valgbund uden
partitilslutning.
Til landsrådsvalget den 16. april 1971 er herefter
i landsrådskredsene opstillet følgende kandidater og
stedfortrædere:
Nanortalik landsrådskreds:
Nanortagdlip landsrådeKarfia:
Marius Abelsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1.  Jørgen Poulsen, Nugårssuk.
2.  Hendrik Nielsen, Sydprøven.
2. Adam Nielsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1.  Sofus Joelsen, Nanortalik.
2.  Jørgen Poulsen, Nugårssuk.
3. med partitilslutning KNAPP:
KNAPP-ip Kinigagssångortita:
Jens Adolfsen, Sydprøven.
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Hendrik Nielsen, Sydprøven.
*2. Rasmus Petersen, AugpilagtOK.
4. Otto Korneliussen.
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1.  Rasmus Petersen, AugpilagtOK.
2.  Anders Nielsen, Sydprøven.
Julianehåb landsrådskreds:
K'aKortup landsrådeKarfia:
1. Erling Høegh,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Oluf Høegh — 2. Jokum Kleist.
2. Jonathan Motzfeldt,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Hendrik Lund — 2. Helga Olsen.
3. med partitilslutning GAS:
GAS-ip Kinigagssångortita:
Anda Amassen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Hans J. Kleist — 2. Elias Motzfeldt.
4. med partitilslutning KNAPP:
KNAPP-ip Kinigagssångortita:
Hanning Høegh,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Nathan Ottosen — 2. Erik Motzfeldt.
NarssaK landsrådskreds — Narssap landsrådeKarfia:
1. Niels Holm,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1.  Amandus Petrussen.
2.  Hans Jakob Frederiksen.
2.	Johan Knudsen,	
	Stedfortrædere —• sivnissugssat: 1. Lars Godtfredsen — 2. Niels Nielsen.	
3.	Ole Egede, Stedfortrædere — 1. Niels Nielsen —	sivnissugssat: ¦ 2. Terkild Jensen.
4. med partitilslutning Den grl. Arbejdsgiverforening:
sulisitsissut kåtuvf. Kinigagssångortita:
Børge Brodersen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Robert Kruse Jensen — 2. Isak Petrussen.
Frederikshåb landsrådskreds:
Påmiut landsrådeKarfia:
1.  Ole Berglund,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Mathæus Tobiassen — 2. David Rosing.
2.  Lars Petersen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Peter Martin Jensen — 2. Ane Louise Petersen.
3.  Karl M. Josefsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Emanuel Berthelsen — 2. Abraham Hegelund.
4.  partitilslutning de grl. kvindeforeninger:
Arnat peKatigigfisa Kinigagssångortitat:
Ane Sofie Hegelund,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Karen Hegelund — 2. Helga MaKe Nielsen.
5.  Akvillas Larsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Nathan Jakobsen — 2. Peter Martin Jensen.
6.  Isboseth Petersen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Else Hildebrand — 2. Thomas Petersen.
Godthåb landsrådskreds: — Nup landsrådeKarfia:
1. Peter K. S. Heilmann,
Sterfortrædere — sivnissugssat:
1. Jørgen Chemnitz — 2. Klaus Møller.
2.  Guldborg Chemnitz,
Partitilslutning til de grl. kvindeforeninger.
Arnat peKatigigfisa Kinigagssångortitat.
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Maria Meyer — 2. Jakob Rosing.
3.  Hansepåjuk Gabrielsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Hans Møller — 2. Elias Lundblad.
4.  Peter Nielsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Gert Rosing — 2. Lars Møller Lund.
5.  OdåK Olsen, (GAS)
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Rita Heilmann — 2. Th. Jørgensen.
6.  Thomas Berthels, (Blå Kors)
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. UvdloriénguaK Kristiansen — 2. Jakob Egede.
7. Ulrik Rosing, (KNAPP)
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Jakob Egede — 2. Hans Holm I.
8.  Apollo H. K. J. Lynge, (DGA)
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Anker Jensen — 2. Ole Winstedt.
9.  Hans Holm I, (KNAPP)
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Adam Poulsen — 2. Ulrik Rosing.
10. LårséraK Svendsen,
Stedfortrædere —¦ sivnissugssat:
1. Osvald Olsen — 2. Peter Petersen.
11.  Alibak Johansen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Ole Alaufesen — 2. Anda Nielsen.
12.  Knud Kleist,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Peter Petersen — 2. Niels Lyberth.
13. Lars Emil Johansen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Stig Lage — 2. Augusta Durbahn.
Sukkertoppen landsrådskreds:
Manitsup landsrådeKarfiane:
1. Albrecht Josefsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Lars Møller — 2. Gerth Petrussen.
2. Jens Heilmann,
Stedfortrædere -
1. Ole Josefsen -
sivnissugssat:
2. Jakob Skifte II.
3. Ole Skifte,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Karl Heilmann — 2. Samson Karlsen.
4.  Partitilslutning de grl. kvindeforeninger:
Arnat peKatigigfinit KinigagssångortitaK:
Kristine Donadussen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Marie Heilmann — 2. Marie Skou.
5.  Partitilslutning KNAPP:
KNAPP-ip Kinigagssångortita:
Niels Carlo Heilmann,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Isak Lyberth — 2. Jens Møller.
Holsteinsborg landsrådskreds:
Sisimiut landsrådeKarfiane:
1.  Jørgen C. F. Olsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Eli Møller — 2. AngutéraK Davidsen.
2.  Partitilslutning KNAPP:
KNAPP-ip Kinigagssångortita:
Kristen Olsen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Anders Berthelsen — 2. Chr. Ingemann.
3.  Partitilslutning GAS:
GAS-ip Kinigagssångortita:
Simon Thomassen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. Ulf Olsen — 2. Seth Olsen.
4.  Jonas Jeremiassen,
Stedfortrædere — sivnissugssat:
1. AngutéraK Davidsen — 2. Kristen Olsen.
5.  Moses Olsen,
Stedfortrædere ¦— sivnissugssat:
1. Magnus Larsen — 2. Niels Olsen.
					
Hide thumbnails
Page 1
Page 1
Page 2
Page 2