Tímarit.is
Search | Titles | Articles | About | FAQ |
login | Íslenska | Føroyskt | Kalaallisut | Dansk | English |

Atuagagdliutit

Click here for more information on 8. tölublað 
PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |
Open in new window:
PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |


Vertical fit


Your browser does not support PDF files
Click here to view the page as JPG
Atuagagdliutit

						Atassut 39-nik Kini-
gagssångortitsivoK
uPernåmut landstingimit Kinersinigssamut Atdssutip
savssartiniagkane måna sarKumiupai. nunarput tamdkerdlugo
katitdlugit 39-nik KinigagssångortitsivoK, tdukundnga arnat
mardluk, borgmesterit pingasut, skoleinspektørit pingasut, KGH-
Wie atorfigdlit ardlagdlit, aulisartut sisamat piniartutdlo
arfmigdlit.
atåne takuneKarsinåuput Kinigagssdngortitut arne sumiunerilo
39 kandidater fra
Atassut til valget
Atdssuts kandidatliste til landstingsvalget er nu klar. Fra hele
Grønland stille ialt 39 personer opfor Atassut, deraf to kvinder,
tre borgmestre, tre skoleinspektører, flere KGH-ansatte, fire
fiskere og seks fangere.
Kandidatlisten ser således ud:
Kujatåne: Sydkredsen:
Nanortalik:
Kathrine Korneliussen ningioK, Hus-
moder
Amandus Petrussen palase, Pastor,
K'aKortoq: Julianehåb:
Peter Ostermann politéK, Politiassi-
sten
Johan Egede Handelsfulmægtig,
Narssaq:
Ingvar Høegh fabrikip pissortå, Fab-
riksleder
Torben Emil Lynge Skoleinspektør
pamiut: Frederikshåb:
Lamik Møller aulisartoK, Fisker
Adolf Jensen sanassut nålagåt, Tøm-
rermester
K'ernane: Midtkredsen:
Nuuk: Godthåb:
Lars Chemnitz, Konsulent
Karl Peter Andersen ih'niartitsissoK,
Lærer
Uthilie  Heilmann  aningausseriving-
mio, Bankassistent
Mikael Heilmann aulisartoK, Fisker
Allan Idd Jensen Direktør
ManitsoK: Sukkertoppen:
Niels Carlo Heilmann aulisartoK, Fi-
sker
'sak Lynge aulisartoK, Fisker
Sisimiut: Holsteinsborg:
Anguteraq    Davidsen    umiarssuali-
v>ngme formande, Havneformand
Kaj Rohmann Hansen Viceskolein-
spektør
Diskokredsen:
Kangatsiaq:
Niels Siegstad Borgmester (lærer)
Ausiait: Egedesminde:
Otto   Steenholdt   Folketingsmedlem
(lærer)
Lars Peter Olsen Skoleinspektør
K'asiiåånguit: Christianshåb:
Konrad   Steenholdt   iliniartitsissoK,
Lærer
Ilulissat: Jakobshavn:
Holger Sivertsen Borgmester
Lars Holm politeK, Politiassistent
K'eKertarssuaK: Godhavn:
Angutinguaq    Petersen    niuvertoK,
Købmand
Umanaq:
Johannes   Petersen,   Umanaq   For-
mand
Enok Markussen, Qaersut Handels-
betjent
Jonas  Malakiassen,   Igdlorssuit  pi-
niartoK, Fanger
Peter K. Kleist, Marmorilik Maski-
narbejder
Upernavik:
Gudmand Jensen, Prøven piniartOK
Fanger
Mikael  Kristiansen,   Upernavik  pi-
niartOK, Fanger
Jørgen Nielsen, Tasiussaq Handels-
forvalter
Thule:
Kissunguaq Kristiansen, Qanoq, pi-
niartoK, Fanger
Poul Hansen, Savigsivik, piniartOK,
Fanger
Angmagssalik:
Jakob Sivertsen, Kungmiut Han-
delsforvalter
Niels Aminaq, Kungmiut
Ole    Mathiassen,    Angmagssalik
Borgmester
Janus Ignathiussen, Kap Dan pi-
niartOK, Fanger
Scoresbysund:
Andreas   Sanimuinaq   KalipaissoK,
Maler
Jørgen Sanimuinaq sulissartOK, Ar-
bejdsmand
Siumup sassartitai
landstingiimit
Landstingimut qinersinissamut Siumup makku
qinigassanngortippai:
Siumut kandidater
til landstinget
Til landstingsvalget har Siumut opstillet følgende kandidater:
neKeroruteKarit
ATUAGAGD LI UTINE
.. akilersinauvoK
Qinersivik 6. Qaanaaq.
Sofus Joelsen. (Qaanaaq), (kommu-
naldirektør).
Asiaajuk     Sadorana.     (Kangerlus-
suaq). (Piniartoq).
Qitdlaq   Suersaq.   (Savissivik).   (Pi-
niartoq).
Qinersivik 5. Upernavik.
Ole Bistrup. (Tasiusaq). (Piniartoq).
Daniel Blytmann. (Upernavik).  (A-
ssistent).
Bent Frederiksen. (Nuussuaq).  (Pi-
niartoq).
Wilhelm Kristiansen. (Prøven).
Qinersivik 4. Uummannaq.
Ole Nielsen (Uummannaq). (Qaarti-
terisoq).
Pavia  Nielsen  (Uummannaq).  (Pi-
niartoq).
Hans Zeeb. (Igdlorssuit). (Niuertoru-
seq).
Qinersivik 3. Qeqertarsuup tu-
nua.
Ove Berthelsen. (Qeqertarsuaq). (He-
liportleder).
Stephen Heilmann (Ilulissat). (Aviisi-
liortoq).
Hans   Iversen.   (Ilulissat).   (Aalisar-
toq).
Kunuunnguaq Kleist-Johansen. (Aa-
siaat). (Fuldmægtig).
Preben   Lange.   (Qasigiannguit/Kø-
benhavn). (MF/Ilinniartitsisoq).
Birthe Nielsen (Qasigiannguit). (Fuld-
mægtig).
Daniel Petersen. (Qasigiannguit). (A-
ssistent).
Gedion Karlsen. (Attu). (Aalisartoq).
Qinersivik 2. Qeqqata Kinersivia.
Adam Dahl. (Sisimiut). (Aalisartoq).
Agga Geisler (Nuuk). (Praktikleder).
Isak Heilmann (Nuuk), (lektor).
Nikolaj  Heinrich. (Nuuk) (Aalisar-
toq).
Ole Heinrich. (Nuuk) (Tusagassior-
toq).
Lars Emil Johansen (Nuuk) (Ilinniar-
titsisoq).
Mikkel Kristiansen. (Sisimiut). (For-
mand).
Storch  Lange.  (Nuuk).  (Vicedirek-
tør).
(Juaaka) Karl Johan Lyberth. (Nu-
uk) (Partiimi allatsi).
Efraim Olsen. (Kangaamiut) (Aali-
sartoq).
Jakob Olsen (Maniitsoq) (Assistent).
Moses  Olsen  (Nuuk)  (Landsstyre-
mand).
Pouline Olsen (Nuuk) (Siunnersorti).
Odaaq Olsen (Nuuk). (Maskinarbej-
der).
Hans-Pavia Rosing. (Nuuk) (ICC-
Præident).
Qinersivik 1. kujataata qinersivia.
Peter Davidsen (Qassimiut). (Aalisar-
toq).
Karnis Jakobsen. (Nanortalik). (Aali-
sartoq).
Elias Jakobsen. (Paamiut) (Aalisar-
toq).
Steffen Jensen. (Narsarsuaq). (Assi-
stent).
Ujarak Joelsen. (Paamiut) (Afde-
lingsleder).
Isak Lund. (Innerulalik, Narsaq).
(Savaatilik).
Hendrik Nielsen. (Alluitsup paa).
(Aalisartoq).
Jonathan       Motzfeldt.       (Qaqor-
toq/Nuuk). (Palasi).
Cecilie  Sebulonsen.   (Narsaq).   (Ni-
ngiu).
Frederik Silassen. (Narsaq). (Sulisar-
toq).
Peter Sørensen. (Arsuk). (Qalipaa-
soq).
Johansinnguaq Olsen. (Nanortalik).
(Stationleder).
Qinersivik 7. Tasiilaq. (Ammas-
salik).
Anders Andressen. (Tasiilaq/Nuuk)
(Landsstyremand).
Boas Boassen. (Kuummiut) (Ilinniar-
titsisoq).
Julia Michaelsen. (Tasiilaq) (Butik-
soverassistent).
Vittus Michaelsen. (Isortoq) (Fan-
ger).
Qinersivik 8. Illoqqortoormiut.
Knud Eliassen. (Illoqqortoormiut) (I-
linniartitsisoq).
Aage Hammeken. (Illoqqortoor-
miut) (Inspektør).
Ministeri
nunatsinnukaqqissaaq
Kalaallit Nunaannut ministeri Tom
Høyem ilaatigut ilagalugit KGH-p di-
rektøria Aage Chemnitz aammalu di-
rektør Gunnar P. Rosendahl majimi
nunatsinnukassaaq pisortaqarfiit an-
nerusut sulineri pisortaasunik oqalo-
qatiginnissutigiartorlugit, taama mi-
nisteri sapaatip akunnerani kinguller-
mi nalunaarpoq.
AtuagagdliutinitoK
Kalåtdlit-nunåne
inugpagssuarnit
takuneKartarpoK
MUMAGcDUum
NR.    8    1983        15
					
Hide thumbnails
Page 1
Page 1
Page 2
Page 2
Page 3
Page 3
Page 4
Page 4
Page 5
Page 5
Page 6
Page 6
Page 7
Page 7
Page 8
Page 8
Page 9
Page 9
Page 10
Page 10
Page 11
Page 11
Page 12
Page 12
Page 13
Page 13
Page 14
Page 14
Page 15
Page 15
Page 16
Page 16
Page 17
Page 17
Page 18
Page 18
Page 19
Page 19
Page 20
Page 20
Page 45
Page 45
Page 46
Page 46
Page 47
Page 47
Page 48
Page 48
Page 49
Page 49
Page 50
Page 50
Page 51
Page 51
Page 52
Page 52
Page 53
Page 53
Page 54
Page 54
Page 55
Page 55
Page 56
Page 56
Page 57
Page 57
Page 58
Page 58
Page 59
Page 59
Page 60
Page 60
Page 61
Page 61
Page 62
Page 62
Page 63
Page 63
Page 64
Page 64