Tímarit.is
Search | Titles | Articles | About | FAQ |
login | Íslenska | Føroyskt | Kalaallisut | Dansk | English |

Atuagagdliutit

PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |
Open in new window:
PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |


Vertical fit


Your browser does not support PDF files
Click here to view the page as JPG
Atuagagdliutit

						Qinersineq / Valg '84
Sydkredsen/kujataata qinersivia
Atåssut:
Hans Ananiassen (1. Cecilie Lund.
2- Nathan Josefsen), Poul Frede-
r,ksen (1. Finn Karlsen. 2. Karl Ole-
sen), Ingvar Høegh (1 .Agnethe Ni-
lsen. 2. Sten Hegelund), Kathrine
Corneliussen (1. Niels Lange. 2.
Preben Petersen), Torben Emil
£ynge (i. Adolf Jensen. 2. Hans J.
Frederiksen), Poul-Egede Motz-
feWt (1. Johan Egede. 2. Karl Otto-
sen), Lamik Møller (1. Jørgen Ja-
kobsen. 2. Adolf Jensen), Peter
Ostermann (1. Else Høegh. 2. Poul
Frederiksen), Amandus Petrussen
d- Jens Adolfsen. 2. Per Sonberg).
fouit Ataqatigiit:
Hjalmar Dahl (1. Hans Kristian Ka-
nuthsen. 2. Jens Korneliussen),
Lasse Davidsen (1. Frederik Kleist.
2. Knud Egede), Peter Davidsen (1.
Jenseeraq Rasmussen. 2. Kaaleeraq
Nielsen), Alfred Jakobsen (1. Jæ-
rus Sørensen. 2. Konrad Brummer-
stedt), Jens Karlsen (1. Lars Peter
J-ynge. 2. Otto Stach), Isak Kleist
(L Bente Hegelund. 2. Kristian
Motzfeldt), Angunnguaq Lyberth
Y' Johan Jonassen. 2. Nikolaj
Møller), Otto Stach (1. Loth Ham-
meken. 2. Lars Peter Lynge).
Siumut:
Kaj Egede (1. Ulrik Josefsen. 2.
Abraham Mikaelsen), Tage Frede-
riksen (1. Eskild Jeremiassen. 2.
Kristian Motzfeldt), Elias Jakob-
sen (1. Ujarak Joelsen. 2. Peter Sø-
rensen), Isak Lund (1. Bjarne Ege-
de. 2. Niels Peter Mikaelsen), Jona-
tan Motzfeldt (1. Henrik Lund. 2.
Per Nukaaraq Hansen), Hendrik
Nielsen (1. Johannes Olsen. 2. An-
ders Kielsen).
Midtkredsen/Qeqqata qinersivia
Atåssut:
Ai-Kalo Abelsen (1. Ane Sofie Grø-
dem. 2. John Hansen), Jan Streit
Christoffersen (1. Allan Idd Jen-
sen. 2. Frank Tommerup),
^ngutéraK Davidsen (1. Jonas Je-
remiassen. 2. Louis Olsen), John
Hansen (1. Jørgen Koefoed. 2. Pe-
ter Poulsen), Niels Carlo Heilmann
(i- Bartholomæus Rosing. 2. An-
dreas Lyberth), Uthilie Heilmann
(!• Karl Peter Andersen. 2. Guld-
borg Chemnitz), Bjarne Kreutz-
?»ann (1. Peter Thaarup Høegh. 2.
Benny Reiding), UvdloriånguaK
Kristiansen (1. Jørgen Chemnitz. 2.
Thomas Berthels), Emilie Lennert
(i- Kaj Rohmann Hansen. 2. Sofie
Lennert), AvgoraK Lynge (1. Peter
Mathæussen. 2. Jens Simonsen),
Magdalene Pedersen (1. Peter Møl-
'er- 2. Isak Lyberth), Otto Steen-
holdt (1. Daniel Skifte. 2. Allan Idd
Jensen).
'nuit Ataqatigiit:
Mika Augustussen (1. Karl Ther-
kildsen. 2. Ole Olsen), Gabriel Hag-
gæussen), (1. Miki Siegstad. 2. Per
Rosing), Johan Joelsen (1. Ove
Karl Berthelsen. 2. Gerda Sieg-
stad), Agnes Johansen (1. Ivalo
Egede. 2. Stina Jakobsen), Sakari-
Qinigassanngortittut
sinniisussaallu
Juunip ulluisa arfernganni Inatsisartunut qinersinissami
qinigassanngortittut akuerineqartut. Sinniisussaat
ungaluuserneqarsimapput
as Kvania (1. Jakob Kleist. 2. Ole
Mølgård Motzfeldt), Antaluk Lyn-
ge (1. Avva Mathiassen. 2. Morten
Heinrich), Henriette Rasmussen (1.
Stina Jakobsen. 2. Ellen Hamme-
ken).
Siumut:
Tønnes Boassen (1. Kristian Josef-
sen. 2. Sigismund Nielsen), Agne-
the Davidsen (1. Lise Lennert. 2.
Helga Olsen), Lars Emil Johansen
(1. Marius Olsen. 2. Svend Møller),
Mikkel Kristiansen (1. Jens Johan-
sen. 2. Sibylle Olsen), Martha La-
bansen (1. Hansigne Lyberth. 2.
Laannguaq Lynge), Jens Lyberth
(1. Ole Heinrich. 2. Ejnar Lyberth),
Karl Asser Møller (1. Jens Heil-
mann. 2. Lauritz Kreutzmann), Ja-
kob Olsen (1. Efraim Olsen. 2. Ger-
hardt Kreutzmann), Moses Olsen
(1. Hans Kleist. 2. OdåK Olsen), Sa-
muel Olsen (1. David Jensen. 2. Ri-
chard Absalonsen), Hans-Pavia
Rosing (1. Peter Grønvold Samuel-
sen. 2. AngmalortoK Olsen).
DiskoValgkredsen/Qeqertarsuup
Qinersivia
Atåssut:
Jens Imlsiigtok (1. Niels Siegstad.
2. Julius Jeremiassen), Lars Peter
Olsen (1. Ove Brandt. 2. Niels Sieg-
stad), Karl Petersen (1.
AngutinguaK Petersen. 2. Frederik
Mølgaard), Holger Sivertsen (1.
Jens Møller. 2. Elisabeth Jensen),
Konrad Steenholdt (1. Maline Fil-
skov. 2. KåléraK Heilmann), Knud
Sørensen (1. David Broberg. 2. Karl
Siegstad).
Inuit Ataqatigiit:
Johan D. Frederiksen (1. Sakæus
Olsen. 2. Johan Kristiansen), Jens
Geisler (1. Josef Motzfeldt. 2. Ane
Hansen), Trutti Høy (1. Kathrine
Geisler. 2. Jakobine Steenholdt),
Ole Lennert (1. Johanne Alaufe-
sen. 2. Seth Markussen), Ole Lynge
(1. Malik Høegh. 2. Andreas Møl-
gaard), Maliinannguaq Marcussen
(1. Manasse Mathæussen. 2. Else
Marie Olsen).
Siumut:
Lars Pelé Berthelsen (1. Ove Ber-
thelsen. 2. Pelé Jensen), Stephen
Heilmann (1. Frederik Rosbach. 2.
Pavia Lange), Hans Iversen (1. Ed-
vard Møller. 2. Emanuel Johan-
sen), Frederik Lange (1. Ove File-
monsen. 2. Gustav Tobiassen),
Preben Lange (1. Daniel Petersen.
2. Malene Petersen), Elias Petersen
(1. Daniel Petersen. 2. Pauline
Abelsen), Ole Qvist (1. PétånguaK
Hansen. 2. Paulus Steenholdt).
Uummannaq kreds/Uummannap
qinersivia
Atåssut:
Knud Knudsen (1. Jonas Nielsen. 2.
Birgithe Kleist), Enok Markussen
(1. Louis Trolle. 2. Thomas Pjet-
tursson), Johannes Petersen (1. Ja-
kob Jensen. 2. Hans Kruse).
Inuit Ataqatigiit:
Karen Lyberth (1. Kristian Trolle.
2. Kirsten L. Høegh).
Siumut:
Jens Jakobsen (1. Hans Nielsen. 2.
Isak Mathiassen), Jonas Mal ak i as-
sen (1. Hans Zeeb. 2. Jakob Kruse),
Pavia Nielsen (1. UvdloriaK Løv-
strøm. 2. Severin Johansen).
Upernavik valgkreds/Upernaviup
qinersivia
Atåssut:
Knud Grim (1. Jørgen Kristensen.
2. Nikolaj Fly Petersen), Godmand
Jensen (1. Sakarias Mørch. 2. Knud
Grim), Niels Jensen (1. Mikael Kri-
stiansen. 2. Jørgen Geisler).
Inuit Ataqatigiit:
Kristian Mathæussen (1. Otto Juli-
ussen. 2. Nuka Kristensen).
Siumut:
Ole Bidstrup (1. Daniel Blytmann.
2. Jens Jensen), Bendt Frederiksen
(1. Peter Løvstrøm. 2. Sofie Tho-
massen), Gustav Lennert (1. Wil-
hem Kristiansen. 2. Tobias Aron-
sen).
Den endelige
kandidat-liste
Her bringer vi navnene på de kandidater, der er
godkendt af valgnævnet i forbindelse med
landstingsvalget den 6. juni. Stedfortræderne i parentes
Thule valgkreds/Avanersuup
qinersivia
Atåssut:
NukagpiånguaK   Jeremiassen   (1.
Sivso K'ujaukitsoK. 2. Aleqatsiaq
Duneq), K'issunguaK Kristiansen
(1. Lars Jeremiassen. 2. Nukagpiå-
nguaK Jeremiassen), Robert E. Pe-
ary (1. K'issunguaK Kristiansen. 2.
Pauline Kristiansen).
Siumut:
K'aerngåK Nielsen (1. Asiåjuk Sa-
dorana. 2. UssancaK K'ujaukit-
soK),  UssancaK K'ujaukitsoK (1.
K'aerngåK Nielsen. 2. Inukitsor-
ssuaK Sadorana), K'itdlaK SuersaK
(1. August Eipe. 2. K'aerngåK Niel-
sen).
Ammassalik
valgkreds/Ammassalip qinersivia
Atåsut:
Janus Ignatiussen (1. Jakob Sivert-
sen. 2. Ole Mathiassen), Ole Mathi-
assen (1. Janus Ignatiussen. 2. An-
na K. Andersen), Jakob Sivertsen
(1. Paulus Jonathansen. 2. Andreas
Ingemann), Gaba Tåunåjik (1. Kri-
stian Singertåt. 2. Tittus Abelsen).
Siumut:
Anders Andreassen (1. Vittus Mi-
chaelsen. 2. Gerth Aron Pivat), Bo-
as Boassen (1. Julia Michaelsen. 2.
Jokum Lyberth), Justus Ignatius-
sen (1. Mikael Kristiansen. 2. Ras-
mus Mathiassen), Arxaluk Kristi-
ansen (1. Paulus Larsen. 2. Janus
MaKe).
Scoresbysund valgkreds/
llloqqortoormiut qinersiviat
Atåssut:
Atalia Benjaminsen  (1.  Andreas
SaniumuinaK. 2.  Josef Madsen),
Andreas   Sanimuinax   (1.   Evald
Brønlund. 2. Thomas Barselejsen).
Siumut:
Knud Eliassen (1. Nuka Danielsen.
2. Ib NapatOK), Aage Hammeken
(1.   Jonas   Danielsen.   2.   Mikkel
Madsen).
SALG
SERVICE
RESERVEDELE
ENTHEPREMBRMASKINER A/S
Importer af Brøyt
Skovbovej 1 - 4632 Bjæverskov
Telefon 03-67 10 10
Telex 43 519 brymadk
Aften & weekend:
Telefon 03-67 09 83
ATUAGMDLJ.UTCT
NR.    22    1984        35
					
Hide thumbnails
Page 1
Page 1
Page 2
Page 2
Page 3
Page 3
Page 4
Page 4
Page 5
Page 5
Page 6
Page 6
Page 7
Page 7
Page 8
Page 8
Page 9
Page 9
Page 10
Page 10
Page 11
Page 11
Page 12
Page 12
Page 13
Page 13
Page 14
Page 14
Page 15
Page 15
Page 16
Page 16
Page 17
Page 17
Page 18
Page 18
Page 19
Page 19
Page 20
Page 20
Page 21
Page 21
Page 22
Page 22
Page 23
Page 23
Page 24
Page 24
Page 25
Page 25
Page 26
Page 26
Page 27
Page 27
Page 28
Page 28
Page 29
Page 29
Page 30
Page 30
Page 31
Page 31
Page 32
Page 32
Page 33
Page 33
Page 34
Page 34
Page 35
Page 35
Page 36
Page 36
Page 37
Page 37
Page 38
Page 38
Page 39
Page 39
Page 40
Page 40
Page 41
Page 41
Page 42
Page 42
Page 43
Page 43
Page 44
Page 44
Page 45
Page 45
Page 46
Page 46
Page 47
Page 47
Page 48
Page 48
Page 49
Page 49
Page 50
Page 50
Page 51
Page 51
Page 52
Page 52
Page 53
Page 53
Page 54
Page 54
Page 55
Page 55
Page 56
Page 56