Tímarit.is
Search | Titles | Articles | About | FAQ |
login | Íslenska | Føroyskt | Kalaallisut | Dansk | English |

Atuagagdliutit

PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |
Open in new window:
PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |


Vertical fit


Your browser does not support PDF files
Click here to view the page as JPG
Atuagagdliutit

						16
rtfiu.ap&a>cfé/a t/t
Nr. 15 • 1995
GRØNLANDSPOSTEN
	K^WH			4. marts 1995-imi ]	[natsisartunut Qinersinissamut		!      Bfc^B	
			qinigassanngortittut taakkulu sinniisissaasa aqqi pillugit					
			QINERSINERMUT ATAATSIMIITITAP NALUNAARUTAA    %J					
			VALGNÆVNETS BEKENDTGØRELSE					
om navnene på de kandidater				og stedfortrædere for disse, som stiller op ti]		landstingsvalget den 4. marts 1995		
Qinigassanngortittoq           Sinniisussaq				Sinniisussap aapaa	Issittuup Partiia			
Kandidat			1. stedfortræder	2. stedfortræder	Knud Kleist	Rebekka Olsvig	Karl Møller	
:'''¦:¦:¦: '¦¦'¦:¦ ':V ¦::¦¦:¦¦:.¦:¦:'¦:::::'¦¦•:¦••¦¦':-:'¦'•'¦:¦:'-:¦:¦• :¦:'<:•::¦"•; K			ujataata qinersivia / Sydkredsen		Siumut !!§§     Agnethe Davidsen	Laannguaq Lynge	Myrna Lynge	
y. y .;.y .v.v.v.v.v.v. ¦:-.-,:- ¦¦-¦;-: .y yy.y.y.-.-.y.x.y .y .y .y-y					Hans Enoksen	Anthon Siegstad	Tage Lennert	
Akulliit Partiiat					Anne Sofie Hardenberg	Elisæus Kreutzmann	Karl Davidsen	
Lars Godtfredsen			Peter Sørensen	David Gabrielsen	Påviåraq Heilmann	Ottoraq Heilmann	Vittus Nielsen	
					Ruth Heilmann	Hans-Pavia Rosing	Marianne Møller	
Atassut					Lars Emil Johansen	Påviåraq Heilmann	Kåléraq Bech	
Jens Adolfsen			Thomas Ezekiassen	Gedion Sakæusen	Hans Kleist	Hermann Berthelsen	Helga Olsen	
Jenseeraq Adolfsen			Preben Pedersen	Johanne Lynge	Gerhardt Kreutzmann	Otto Berthelsen	Anda Karolussen	
Thomas Ezekiassen			Jens Adolfsen	Juliane Hansen	Storch Lange	Vittus Holm	Hans Lund Jensen	
Theo Kruse Jensen			Knud Bendtsen	Kim Rosendahl	Agga Lund	Kirsten Peilmann	Frederik Holm	
Finn Karlsen			Agnethe Nielsen	John Ibsen Christensen	Juaaka Lyberth	Jess G. Berthelsen	Kunuk Platou	
Torben Emil Lynge			Kathrine Holm Kleist	Ingvar Høegh	Vilhelm Lyberth	Jørgen Labansen	John Olsen	
Ulrik Mathiesen			Lamik Møller	Grethe Marie Bager	Efraim Olsen	Barnabas Larsen	Lauritz Kreutzmann	
Peter Ostermann			Sofie Kielsen	Berthel Jakobsen	Markus Olsen	Jørgen Wæver Johansen	Karen Petersen	
Jakob Petersen			David Nathansen	Emanuel Berthelsen	Simon Olsen	Marius Olsen	Alfred Olsen	
					Thimothæus Poulsen	Noah Mikkelsen	Aron Olsen	
Inuit Ataqatigiit								
Didda Isaksen			Elisa Nikolajsen	Ole Petersen	Kandidatforbund 1			
Aqqalukasik Kanuthsen         Trutsi Høy				Storch Lund	Mogens Kleist	Hans Larsen	Amunguaq Jonathansen	
Sakka Kvania			Anders Karolussen	Ingemann Dorph	Karl Mikkelsen	Martin Berthelsen	Tobias Kleist	
Ernst Lund			Else Poulsen	Katsi Egede Motzfeldt				
Josef Motzfeldt			Alfred Jakobsen	Otto Stach	Enkeltkandidater			
Lars Sørensen			Thor Petersen	Hans Fontain	Benny Dupond	Kurt Juul Carlsen	Jan Muller	
					Niels Egede	Aqqa Frederik Nielsen	Sofus Hansen	
Siumut					Vittus Jeremiassen	Peter Petersen	Frederik Lange	
Per Peter Andersen			Kaj Jørgen Jensen	Nuka John Olsen	Johan Karl Lennert	Jonas Petersen	Amunguaq Jonathansen	
Kaj Olsen Egede			Hendrik Nielsen	Poul Henning Thureby				
Kim Høegh			Paulus Broberg	Frederik Jensen				
Lars Karl Jensen			Konrad Lorentzen	Lars Albrechtsen				
Bendt Kleist			Kaaleeraq Bendtsen	Niels Manassen				
Josef Korneliussen			Eskild Jeremiassen	Jakob Knudsen				
Jakob Lund			Isak Lund	Tommy Marø				
Jonathan Motzfeldt Kristine Raahauge			Henrik Lund Jens Frederik Knudsen	Jokum Schmidt Cecilie Vahl	Disko-	-p qinersivia / Diskokredsen		
Jakob Salomonsen			Karnis Jakobsen	Niels Manassen		mmiymmmmmmmmmmm®		
Benedikte Thorsteinsson        Isak Trolle				Hanne Lindberg	Akulliit Partiiat			
					Lars-Pele Berthelsen	HansinguaqLindenhann	Jens Salling	
Enkeltkandidater					Knud Fleischer	Otto Jeremiassen	Karl Olsen	
Beate Kleist			Sabine Kristiansen	Sakæus Korneliussen	Peter Guldager	Kristian A. Lennert	Nikolaj Gabrielsen	
					Jørgen Iniisugtoq	Godmand Petersen	Peter Rosbach	
					Ludvig Nielsen	Thorvald Holm	Lars Johansen	
Qeqqata qinersivia / Midtkredsen					Godmand Petersen Peter Rosbach	Bendt Brønlund Ilanguaq Jensen	Svend Ingemann Samuel Dahl	
Akulliit Partiiat								
Per Berthelsen			Peter Lyberth	Peter Evaldsen	Atassut			
Hans Pavia Egede			Petrus Biilmann	Apollo Jeremiassen	Jakob Angubesen     ,	Ole Abrahamsen	Angutinnguaq Johansen	
Bjarne Kreutzmann			Svend Junge Pedersen	Jens Kreutzmann	Rasmus Brandt	Alberth Jakobsen	Ove Brandt	
Karl Lyberth			Elisa Christiansen	Ole Rafaelsen	Magdalene Chemnitz	David Holm	Elisibanguak Jensen	
Svend Svendsen			Henriette Larsen	Hans Lars Møller	Malene Filskov	Bertheline Andersen	Nicolaj Geisler	
					David Holm	Hans Svendsen	Magdalene Chemnitz	
Atassut					Jens Inuusuttoq	Jakob Themothæussen	Marius Frederiksen	
Arkalo Abelsen			Richard Absalonsen	Johan Gundel	Gudrun Olsen	Mariane Dalager	Inger Holm	
Søren Alaufesen			Tom Pedersen	Sålåraq Johansen	Johannes Sandgreen	Karl Jeremiassen	Johanne Samuelsen	
Ane-Sofie Grødem			Loritha Henriksen	Cecilie Holm	Otto Sandgreen	Rasmus Brandt	Holger Sivertsen	
Daniel Heilmann			Siverth Heilmann	Lars Johnsen	Holger Sivertsen	Lars Eriksen	Cecilie Petersen	
Siverth K. Heilmann			Daniel Heilmann	Jakob Lyberth	Konrad Steenholdt	Pelé Thomsen	Charlotte Magnussen	
Nikolaj Heinrich			Uthilie Heilmann	Hans Møller	Knud Sørensen	Otto Storch	Karen Steenholdt	
Johnny Henriksen			Naja Pedersen	Avgo Sørensen	Peter Wille	Hansigne Kristiansen	David Broberg	
Loritha Henriksen			Ane-Sofie Grødem	Stine Jensen				
Johanne Jonathansen			Sofie Lennert	Abel Ludvigsen	Inuit Ataqatigiit			
Jens M. Lyberth			Jens Larsen	Lars Johnsen	Gabriel Haggæussen	Gerth Siegstad	Mathias Jeremiassen	
Abel Madsen			Sofie Steenholdt	Niels Lyberth	Ane Hansen	Enok Sandgreen	Jensine Jeremiassen	
Anders Nilsson			Allan Idd Jensen	Jonas Nilsson	James Kreutzmann	Emil Zeeb	Ulla Geisler	
Lars Peter Olsen			Vittus Holm	Anguteeraq Davidsen	Kåtagte Ludvigsen	Otto Ugpernångitsoq	Lukas Siegstad	
Godmand Rasmussen			Peter Storch	Nikolaj Absalonsen	Ole Lynge	Levi Petersen	Anda Lynge	
Daniel Skifte			Lise Egede	Søren Brandt	Amalie Markussen	Maliinannguaq Mølgaard	Kristoffer Cortzen	
Otto Steenholdt			Juliane Egede Johansen	Aggooraq Lynge	Maliinannguaq Mølgaard	Ane-Louise Lynge	Amalie Markussen	
Avgo Sørensen			Ole Geisler	Ludvig Lundblad	Georg Olsen	Peter Frederik Gedionsen	Anda Kristiansen	
Inuit Ataqatigiit					Siumut			
Seth Berthelsen			Jens Villadsen	Ole Olsen	Ove Berthelsen	Johanne Olsen	Niels Hansen	
Agathe Fontain			Olga Berthelsen	Leif Fontain	Jens Johan Broberg	Hendrik Andersen	Ludvig Fleischer	
Pavia Geisler			Mikael Lyberth	Seth Berthelsen	Hans Iversen	Ole Dorph	Godmann Fleischer	
Kista Lynge Høegh			Johan Joelsen	Marie Kathrine Egede	Marianne Jensen	Hans Lund Eriksen	Kristine Reimer	
David Jensen			Mika Augustussen	Nuka Kleemann	Amajut Lundblad	Edvard Møller	Eli Larsen	
Isak Kleist			Otto Egede	Olga Poulsen	Karl Lundblad	Nikolaj Rafaelsen	Mette Marie Jensen	
Kuupik Kleist			Manasse Berthelsen	Elisa Jeremiassen	Ole Magnussen	Themothæus Frederiksen	Anthon Jeremiassen	
Aqqaluk Lynge			Leo Rosing	Hjalmar Dahl	Hans Møller	Jens Peter Lange	Ina Andersen	
Bolethe Olsen			Niels Kristensen	Svend Petersen	Johanne Olsen	Benedikte Malta Muller	Bjarne Nederby Jessen	
Johan Lund Olsen			Leif Fontain	Johanne Petrussen	Arne Rafaelsen	Åke Storch	Alma Davidsen	
Paninnguaq Olsen			Grethe Siegstad	Niels Kristensen	Peter Grønvold Samuelsen	Ingvar Lundblad	Kåléraq Heilmann	
Aannguaq Poulsen			Axel Jeremiassen	Peter Olsen	Paulus Steenholdt	Gedion Karlsen	Louis Petersen	

					
Hide thumbnails
Page 1
Page 1
Page 2
Page 2
Page 3
Page 3
Page 4
Page 4
Page 5
Page 5
Page 6
Page 6
Page 7
Page 7
Page 8
Page 8
Page 9
Page 9
Page 10
Page 10
Page 11
Page 11
Page 12
Page 12
Page 13
Page 13
Page 14
Page 14
Page 15
Page 15
Page 16
Page 16
Page 17
Page 17
Page 18
Page 18
Page 19
Page 19
Page 20
Page 20
Page 21
Page 21
Page 22
Page 22
Page 23
Page 23
Page 24
Page 24