Tķmarit.is
Leita | Titlar | Greinar | Um vefinn | Algengar spurningar |
skrį inn | Íslenska | Føroyskt | Kalaallisut | Dansk | English |

Atuagagdliutit

PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |
Skoša ķ nżjum glugga:
PDF  | HQ_PDF  | JPG  | TXT  |


Ašlaga hęš


Vafrinn žinn styšur ekki PDF skjöl
Smelltu hér til aš skoša blašsķšuna sem JPG
Atuagagdliutit

						Anlægget er i første række konstrueret til fiske- og brugsbåde.
Der er derfor lagt vægt på at det skal være så robust som mu-
ligt og tåle de belastninger og driftstider som her kræves.
Leveres  med SAB-F-Gearboks  med hydraulisk vri — propel-
anlæg.
•BRANLACOapS   Peter Siegstad
Boks  118
3900 Nuuk
Telefon 2 12 47
3951   Christianshåb
Telefon 4 50 45
NuukTV
Torsdag den 23. juni
18.15 Skatteøen,
2. del
19.30 TV-avisen
20.00 Millioner af år forud
(dansk tekst)
20.30 Hvordan Youkon flyttede
bjergene.
Den første af tolv udsendelser
om Kina
21.55 Montreux
Fredag den 24. juni
18.15 Godnat
19.30 TV-avisen
20.00 Harmonikafest
20.30 Duel i Diablo-passet
Amerikansk western fra 1966
22.10 Studie M.
Udsendelse om samtaleform
Lørdag den 25. juni
18.15 Kykeliky
19.30 TV-avisen
20.00 Månebase Alpha
20.55 Melodi Grand Prix
23.10 Harry O
Ny detektivserie
Søndag den 26. juni
18.15 Kikkassen
19.30 TV-avisen
20.00 TV-køkkenet
20.30 Syv brude til syv brødre
Børneteaterforestilling
22.10 TV-aktuelt
EDB på godt og ondt
mardlungorneK  28.   juni
18,00 itsuartorfik.
19,30 TV-avise.
20,00 "cåuraåme mitarfik Alpha.
20,55 Montreux 77.
21,30   TV-aktuelt.   Jugoslavia.
22,15  angatdldnermut inatsisitåic.
sujugdleK.
pingasungorneK   29.   juni
17,45  ivdlit umassutdlo.
19,30 TV-avise.
20,55 Troubaduren.
22,10   angatdldnermut  inatsisitåK.
pingajuat.
åipåt pisångilaK.
NuukTV
sisamangornex  23.  juni
18.15 erdlingnartutit KeKertåt
ingm. 2.
19.30 TV-avise
20.00 ukiorpagssuarnik
sujusingneK
(Kavdlunåtut).
20.30 autdlakdtitaossat Kinaler-
ssårutit 12-iussut sujugdlersåt
21.55 alikusersuineK
tatdliméngorneK 24.  juni
18.15 mérarsiutit
19.30 TV-avise
20.00 suputaussarpalåK
20.30 filme amerikamiut corbuliåt
1966-imérsoK.
22.10 autdlakdtitsissarniterssdrutit
arfiningomeK 25. juni
18.15 mérarsiutit
19.30 TV-avise
20.00 Kåumasiat najugåt Alpha
20.55 erinanik unangmisitsineK
23.10 Harry O
—  pinerdlugtulerssårut  nutåK.
sapåt 26. juni
18.15 mérarsiutit
19.30 TV-avise
20.00 iggerssårtut
20.30 mérxanut issigingnågagssiaK
22.10  maskinarssuit   kisitsissutit
(Karasaussiat).
Tirsdag den 28. juli
18.00 Kikkassen.
19.30 TV-avisen.
20.00 Månebase Alpha.
20.55 Montreux 77.
21.20 TV-aktuelt. Jugoslavien.
22.15 Den ny færdselslov. 1. del.
Onsdag den 29. juli
17.45 Dig og dyrene.
19.30 TV-avisen.
20.55 Troubaduren.
22.10 Den nye færdselslov, 3. del.
(2. del udgår).
RADIOEN
GULDKARAMELLER
De eneste rigtige karameller er
Toms Guld Karameller
kukarnårKit tåssåuputToms Guld Karameller
uvdluinarnei
07.15 bibilimik   atuaineK   imalunit
uvdlormut erKarsautigissag-
ssat
07,25 autdlakåtitagssat
07,30 radioavise silagssardlo
07}45 OKalugtartorneK
08,30 radioavise silagssardlo
(autdlakåtei'KitaK)
12,00 OKalugtarlorneK
12,15 radioavise  silagssardlo  (k)
12,30 radioavise  silagssardlo  (k)
12,45 autdlakåtitagssat
12,50—13,30 nipilerssugkat
17,00 radioavise
kingornatigut nalunaerutit
17,10 nerinerup nalåne nipilerssug-
kat
18.10 sila  angatdlatitdlo
18,30 radioavise (k)
19,00 radioavise (k)
19,25 autdlakåtitagssat
22,05 radioavise   (k)
22,35 radioavise (k)
23,00 silagssaK.
sisamångorneK 23. juni
12,00 minutine  15-ine —
Harry Belafonte erinarssortOK.
12,50—13,30 nipilerssugkat.
10,30 mérartavtinut.
19,30 niviarsiarKanut nukagpiarKa-
nutcilo.
20,40 Dvorakip eriniarssue.
21,05  kavfisorussajutigalugo
Nikolaj   Hosiassen,  Sisimiut,
OK&\ugpalårtoK.
21,35 erinanik akunilitsiarneK.
21,40   Kanon   iliorsinauvunga?
inatsisileritup pissusiviussunik
tungsveKardlune  påsissutigssinera.
23,05 erlniortoK malungnautllik
akunerme tåssane eriniainik
tusarfigitdlagtågarput.
23,25—01,00 horssuaK kisime
arnarKuåssåsiordlutik   Ausiangne
Kltåtut
torKåinartumik autdlakåtitaK.
tatdlimångorneK 24. juni
12,00 minutine 15-ine —
Sarah Vaughan Billy Eckstinelo
erinarssortut.
12,50—13,30 nipilerssugkat.
16,30 mérartavtfnut.
19,30 diskoteke
nipilerssugkanik erinarssugkanigdlo
alikusersuineK   ntviarsiarKat  nukag-
piarkatdlo peKatauvfigissåt
torKåinartumik autdlakåtitaK.
20,45 K'utdligssat
Kanga inoKaratdlarnerane inger-
dlautsip ilamernglnik  tusagagssiat
sujugdliat.
21,30 danskit erinarssutait
pekataussut:   Peder   Severin   erinar-
ssortOK, Friedrich Giirtler ingiuiv-
dlune noKartiligssortoK kisalo eri-
narssoKatigit Konservatoriets
kammerkor Jørgen Bergip
sujulerssugai.
23,05—24,00 diskotekitorKamit
OKalugtartup nutitOKainik nålaorfik.
arfiningomeK 25. juni
09,15 GR-9,15 tutsiupOK!  (k)
radiup ujardliutå Kalåtdlit-nunåta
radiuanut  nuguk!
inutigssarsiutinut tungassunik
tusagagssiaK.
10,15 Soul Special
Pitugfingmit nutårsiagssat.
11,15  EF-imit tusagagssat.
11,45 erinat alikutagssiat
Radiounder holdningsorkeste rit
nipilerssugait
sujul.: Aksel Wellejus.
13,00  nipilerssugkat.
Dansk-poppen.
13,55  aulisartunut  norgemiunut.
14,30  akiinerup  nånerane
tusagagssiorfik
soKUtigissanut   tungassunik   åssigi-
ngitsunik   nalunaerutinigdlo  imalik,
torKåinartumik autdlakåtitaK.
15,30 erinanik tusartitsineK.
16,CO inusugtorsiutit.
16,30  mérartavtinut.
17,00 nerinerup  nalåne nipilerssugkat.
18 45 igdlua'tungerit
ifumasioKatigingniardlutik
nåpeKatigit.
19,36 kalatdlisut erinarssutit OKitsut.
19,55imailitdlart0K pulaugkat
aKsgumingånSt  autdlartitugssap
„TaseraK pingajuatdlo", atuagkiortua
Ole Brandt ilaKutailo.
21,15 piginaunigdlit uaigit.se
Sisimiune imiussat sujugdlersåt.
22,00  tarrajugsissoK   erinat
aliånaersårutigerKuvdlugit
nipilerssugkat.
23,05—00,30 KitigiarssorneK.
sapåt 26. juni
G8.3G silagssaK.
08,40 sapåtip uvdlåva
kalatdlisut   tugsiarneK   påtagiar-
ssuarssugkanik  akunilik.
09,30 mérartavtinut.
10,00 erinat alikutagssiat
kavfisordluarsautigssat.
11,35 suilaeKUt
iliniartut sungivfingmingne
umiatsialiortut.
12,00  silagssaK.
12,C5 nipilerssugkat.
13,20 silagssaK
13,30 savalingmiormiunut.
14,30 MiteK Måkoralagdlo
kangåmiormiut oKalugtuatoKåt
Peter Petrussen Josef Kreutz-
mannilo   OKalugtuartoralugit   Uvdlo-
riånguaK Kristiansenip 1961-ime
imitisså.
15,05 nipilerssugkat
Pop-nu.
16,00 radioavise.
16,05 imailitdlartoK pulaugkat
linugo   autdlartitugssap   „TaseraK
pingajuatdlo", atuagkiortua Ole
Brandt  ilaKutailo
tusagagssiortOK: Hans Holm.
16,40 agiaK noKartiligdlo.
17,00 kalatdlisut nålagiarneK
— imiussivingmit.
OKaluss.:  Karl  Heilmann,  ManitsoK.
17,45 nerinerup nalåne nipilerssugkat.
18,45  sila angatdlatitdlo.
19,15 kigsautigissat.
19,55 Alaskamit tusagagssat.
21,05 Dolf van der Linden nipiler-
ssortartuilo  alikusersulssut.
21,30 TaseraK pingajuatdlo
K'OKap   Tugdluartuvdlo   nangissutåt
naggatåtdlo.  — agdlagtoK  autdlakå-
titagssdortordlo: Ole Brandt.
22,00 canadamiut erinarssutait.
23,00—23,05 silagssaK.
atausingorneK 27. juni
12,00 minutine 15-ine —
Billy May  nipilerssortartuilo
nipilerssortut.
10,30 mérartavtinut (k)
Else E. Lynge.
17,50 nerinerup nalåne nipilerssugkat.
19,30 timerssorneK (k åma k)
Efa  Lynge.
20,00 nutautilik (k)
OKalugtartup nutai nangminerissat
tåinaralugit ilåtigut agpitardlugit
nipilerssugkanut   erinarssugkanutdlo
tungassunik  soKutigissalerssårneK.
Lisa  Nielsen.
20,50 „Pujo" nuliasuligssuaK (k)
Hans  NielseniugalCip  inugatdlarame
OKalugtuaisa ilåt Hans Lyngep
OK&usertaligå
(1961-ime  imiiissaK).
21,10 eKalunguit ilångue napititarput
(k) eKalungniat åssigingitsumik
piniartarput. — Peter Hammeken.
21,45 naoratdlagtarissat
OKalugtartumik  alikutagssiat.
23,05—00.05   GU-9,15  tutsilipoK!
mardlungorneK 28. juni
12,00 minutine 15-inc —
Carly Simon erinarssortOK.
16,30 mérartavtinut (k)
Else E.  Lynge.
20,00  Kitornåka  nukardlit  takusimå-
ngilåka (k)
Birgitte  Møldrup,   upernavingmio,
tagpingernerminik OKalugtuartoK.
Helene Risager.
20,20  Grelhe  Senck  erinarssortOK
nipilerssortoralugit Henrik  Krogs-
gaardip nipilerssortartue.
21,20 kavtisorussajutigalugo (k)
Marie Hard åma Judithe Egede,
nungmiut,  oKalugtuartut.
21,50 kalatdlisut linugsiutit.
23,05—24,00 erinat alikutagssiat
erinarssortut, nipilerssortartut
nipilerssoKatigitdlo atugait.
pingasungorneK 29. juni
12,00 minutine  15-ine —
Yvonny Elliman erinarssortOK.
16,30 mérartavtinut (k)
Juliane E. Hennings.
17,50 eriniortoK malungnautilik (k)
akiinerme  tåssane  eriniainik  tusar-
figitdlagtågarput,   Dietrich  Buxte-
hude.
19,30 inusugtorsiutit (k).
20,00 kigsautigissat.
21,05  nutit nutåungitsut
Lisa   Nielsen.
21,35 TaseraK pingajuatdlo (k)
K'OKap   Tugdluartuvdlo   nangissutåt
naggatåtdlo.  —  agdlagtoK  autdlakå-
titagssiortordlo:   Ole  Brandt.
ingm. åipåt.
23,45—24,00  erinat sinigdluautigssat.
sisamångorneK 30. juni
19,30 niviarsiarKanut nukagpiarKa-
nutdlo. — Per Berthelsen.
20,00 oKautsivut
iluamik   atorneKarnigssanut
avKutigssiuineK.
åiKigss.:  Otto  Sandgreen.
20,15  jazzileritOnut.
21,10   ugperissarsiornerup   silarssuåne
IlånguaK  Jensen.
21,40 Kangåmiunit erKaimassat
agdlagtoK:   Mads   Kreutzmann,
Kangåmiut,
atuaissoK:  Gerth  Rosing,  ingm.  2.
(sujugdleK autdlakåtipoK  sapåme
19/6).
23,05   eriniortoK  malungnautilik
akunerme   tåssane   eriniainik   tusar-
figitdlagtågarput Dietrich Buxte-
hude  (autdlakåterigaK)
(arfinlngorpat   2/7   nal.   15,30  eriniai-
nik autdlakåtitsineKåsaOK).
23,25—24,00 Buxtehudep eriniai.
iatdlimångovneK   1.   juli
19,30 Diskoteke.
nipilerssugkanik erinarssugkanigdlo
alikusersuineK  niviarsiarKat
nukagpiai'Katdlo   peKatauvfigissåt
torKåinartumik   autdlakåtitaK.
20,15  K'utdligssat
Kanga  inoKaratdlarnerane  inger-
dlautsip ilamernginik tusagagssiat.
åipåt.
21,30  erinanik akunilitsiarneK.
21,35 TaseraK pingajuatdlo
K'OKap   Tugdluartuvdlo   nangissutåt
naggatåtdlo.  —  agdlagtoK  autdlakå-
titagssiortordlo:   Ole  Brandt,
ingm.   pingajuat.  —   (nangisaoK  sa-
påtiugpat  3.  juli  nal.  21,35).
23,05—00,05   erinat   kipisuikårtut.
arfiningomeK 2. juli
08,45 taigdliat
Gaba Kiistiansen  oKaloKatigine-
KartoK.
årKigss.: Gustav B. Broberg.
09,45 piniariat
Frederik   Petrussenikut   Manitsumi-
nganit  asiarsimassut  ornigdlugit
tusagagssiaK. — Kristian  Egede.
10,15  sulinerup   nalåne   nipilerssugkat.
11,20  iliniarneKarsinaussut
1.   ajoKigssatut  iliniartitauneK  ukiu-
nik  mardlungnik  sivisussusilik.
årKigss.:  Otto  Sandgreen.
12,00  minutine  15-ine —
Brenda  Lee  erinarssortOK.
13,00  nipilerssugkat
Dansk-poppen.
13,55 aulisartunut norgemiunut.
14,30   akiinerup   nånerane  tusagag-
ssiorfik
soKUtigissanut  tungassunik  åssigi-
ngitsunik   nalunaerutinigdlo   imalik,
torKåinartumik autdlakåtitaK.
15,30 erinanik  tusartitsineK
Dietrich   Buxtehudep   eriniai.
16,00 inusugtorsiutit.
16,30 mérartavtinut
Pauline Olsen.
17,00  nerinerup  nalåne  nipilerssugkat.
19,35 revy —
alikusersuissut.
20,20 minutine 15-ine —
Yves Mondtand erinarssortOK.
20,35 katerisimårnerme crinarssuatå-
rujorutit.
Knud   Rasmussenip  Højskoliane
sisimioimiunik   puaortoKar-
dlune   erinarssuatarujorneK.
Hans Holm.
21,55  Palmehaveorkestret nipiler-
ssortoralugit.
23,05—00,30   KitigiarssorneK.
sapåt  3.  juli
08,40  erinanik   alikutagssiat
kavfisordluautigssat.
09,00 kalatdlisut Kavdlunatntdlo
nålagiarneK
—  Sisimiut  OKalugfiånit.
OKaluss.:  Jens  Nielsen  ama
Jens Chr. Chemnitz.
11,00   erinanik   akunilitsiarneK.
16
					
Fela smįmyndir
Blašsķša 1
Blašsķša 1
Blašsķša 2
Blašsķša 2
Blašsķša 3
Blašsķša 3
Blašsķša 4
Blašsķša 4
Blašsķša 5
Blašsķša 5
Blašsķša 6
Blašsķša 6
Blašsķša 7
Blašsķša 7
Blašsķša 8
Blašsķša 8
Blašsķša 9
Blašsķša 9
Blašsķša 10
Blašsķša 10
Blašsķša 11
Blašsķša 11
Blašsķša 12
Blašsķša 12
Blašsķša 13
Blašsķša 13
Blašsķša 14
Blašsķša 14
Blašsķša 15
Blašsķša 15
Blašsķša 16
Blašsķša 16
Blašsķša 17
Blašsķša 17
Blašsķša 18
Blašsķša 18
Blašsķša 19
Blašsķša 19
Blašsķša 20
Blašsķša 20
Blašsķša 21
Blašsķša 21
Blašsķša 22
Blašsķša 22
Blašsķša 23
Blašsķša 23
Blašsķša 24
Blašsķša 24
Blašsķša 25
Blašsķša 25
Blašsķša 26
Blašsķša 26
Blašsķša 27
Blašsķša 27
Blašsķša 28
Blašsķša 28
Blašsķša 29
Blašsķša 29
Blašsķša 30
Blašsķša 30
Blašsķša 31
Blašsķša 31
Blašsķša 32
Blašsķša 32