Atuagagdliutit - 10.03.1970, Blaðsíða 35
RADIUKUT autdlakatitagssat
avdlångortitsissoKarsinåusagunarpoK
Kalåtdlit-nunåta radiuata ^utdlakåtitai
ukunånga autdlakåtineK^p^fpHt:
autdlakfititsiuiup
sumissusia
K’eKertarssuaK
autdlakåtitsivingnit
Frekusftj 97,2 MHz 3,09 m sumut sangmivia tamanut
570 kHz 526 m tamanut
650 kHz 462 m tamanut
820 kHz 366 m tarppput
kortbølgikut auitdlakåtitsinerit Nukortut KAtsigsunjj. Avangnånut
Tunumutdlo pivfigssane taineKartune autdlakåtineKaptåsåput:
9575 kHz 31,35 m uvdlåkut autdlakåtitsinerm. 18,35-p tungånut
5960 „ 50,34 m autdlakåtitsinerup nalåne tamarme.
3999 „ 75,02 m uvdlåk. autdlakåtitsinerm. 18,40-vdlo king.
sapåt 8. marts
14,00 kalåtdlisut nålagiarneK
autdlakåtitsivingmit
OKaluss.: Jørgen Petersen
16,00 tusarnårtitsineK
16.50 savalingmiormiutut radioavise
17,00 Kangamitauva pisimava? (k)
nalorssitsårineK.
årKigss.: Claus Walther
17,45 OKalugtartorneK
18,20 mérartavtinut (k)
18,20 mérartavtinut (k)
19.30 kigsautigissat
20.30 TestamentitåK. (k)
atuagkatut pileriartorsimanerata
OKalugtuagssartaisa ilait, 2.
OKalugiaut — Otto Sandgreen
(nangisaoK sapåtiugpat)
20.50 iluagtitserujugssuarneK suliavdlo
pitsåussusia (k)
tamåko pivdlugit nuånarineKarneK
narrunartutut issigissariaKarpa?
Elsa Gress.
21.30 påtagiarssuarssorneK
Finn Viderø påtagtoK atordlugit
Buxtehudep erlniai.
22,05 isumasiuineK (k)
OKaloKatigalugo oxalugte
Jens Poulsen københavnimio.
Hans Hansen
22.30 sulivfigssarsiordlutik
Danmarkiliat, 1 (k)
tusagagss.: Niels Peter Juel Larsen,
Jørgen Melgaard Stephen Schwartz-
ilo. — (nangisaoK sisamångorpat)
atausingorneK 9. marts
09,20 radiukut atuartitsineK
atuarfingme nlpilerssorneK
10.20 radiukut atuartitsineK
dansk angnernut
„Eventyrbogen44, kap. 20
11.20 radiukut-atuartitsineK
sungorslnauvungamitauva:
13.20 radiukut atuartitsineK
dansk mingnernut
„Peter Piv“, lektion 39
17,15 iliniartitsissunut navsuiautit (k)
årxigss.: Jens Balslev
17.30 mérartavtinut (k)
17,45 danskit oKausinik iliniartitsineK
KLthy Lindstrøm åma Else Kruse
18,00 nerinerme nipilerssugkat
19.35 erinat alikutagssiat
Radiounderholdningsorkestret
dir.: Kai Mortensen
trompetimik nipilerssortoK:
Svend Lundvig
20,05 anånaK (k)
(„Atuagagdliutit“ne naKitaK)
Sally Salminenip OKalugtualiåta
ingm. 4-at. nugt.:. Poul Balle
atuaiss.: Kathrine Berthelsen
(nangisaoK pingasungorpat)
20.35 nålagkcrsuinermut tfingassut (k)
Danmarkimit nunanitdlo avdlanit
tusagagssat.
21,05 avangnåmioKatigit erinautait
Lars-Erik Larsscnip Harald
Sæverudivdlo erinlait:
„Pastoralsvit op. 19“, „Lyrisk fantasi
for liten orkester op. 58“
Stockholms Filharmoniska Orkester
idir.: Ulf Bjorlin
„Kjempeviseslåtten44
påtagtoK: Robert Riefling.
21,40 „savssarssuingoK!44
— sikuinarssuarmit suaorpatdlak.
Diskobugtime savssinermik
autdlakåtitagssiaK sujugdleK.
tusagagss.: — Johan Abeisen
(nangisaoK pingasungorpat)
22,10 timerssornermit (k åma k)
22.30 inusugtunut (k)
mardlungornen 10. marts
09,20 radiukut atuartitsineK
u massule rin eK
10.20 radiukut atuartitsineK
kalåtdlisorneK angnernut
11.20 radiukut atuartitsineK
soKutiginartut
13.20 radiukut atuartitsineK
kalåtdlisorneK mingnernut
16.30 infisukåt nuånarissait
17.30 mérartavtinut (k)
17,45 kalåtdlit OKausinik iliniartitsineK
pilerdlånut. — Frederik Nielsen
18,00 nerinerme nipilerssugkat
19,35 niviarsiarKanut nukagpiarK. (k)
„Peter Simple4*
Flemming Geillip tusarnågagssiå
ingm. 4 Kaptajn Marryatip oKalug-
tualiå najorKutaralugo suliaK.
20,05 danskit filmiliåinut eriniussat
sarKåmissoK: Carl Berthel Lynge
20.30 „akilerårutit nutåt tåkfitugsså-
ngorput44 (k åma k)
landsrådip atuagånciå autdlarniuti-
galugo Nup katerssortarfiane ataut-
simititsineK Nungme fritidsudvalge
suleKatigalugo Kalåtdlit-nunåta
radiuata årKigssussånik.
autdlarnissoK: landsrådip sujuligtai-
ssua Erling Høegh.
kingornagut oKatdlineK politikerit,
nålagauvfingme atorfigdlit OKalug-
kumavdlutigdlo savssartut avdlat
peKatautitdlugit.
årKigss.: Hans Hansen, Jørgen
Chemnitz åma M. Nørgaard
Mikkelsen.
pingasungorneit 11. marts
17.15 iliniartitsissunut navsuiautit (k)
årKigss.: Karl Kruse
17.30 mérartavtinut (k)
17,45 danskit OKausinik iliniartitsineK
Kithy Lindstrøm åma Else Kruse
18,00 nerinerme nipilerssugkat
19.30 åniarsiorfingme nålagiarneK
Nup OKalugfiane.
OKaluss.:, Eli Olsen
20.15 påtagiarssuarssugkat
Albert Schweitzer påtagtoK
Bachip eriniai atordlugit.
20.30 anånaK
(„Atuagagdliutit“ne naKitaK)
Sally Salminenip OKalugtualiåta
ingm. 5-iat. — nugt.: Poul Balle
atuaiss.: Kathrine Berthelsen
(nangisaoK arfiningorpat)
21,00 kigsautigissat
21,40 „savssarssuingoK!44
— sikuinarssuarmit suaorpatdlak.
Diskobugtime savssinermik
autdlakåtitagssiaK, ingm. 2
tusagagss.: Johan Abeisen
(nangisaoK tatdlimångorpat)
22,10 nfitausivingmiut ingmikortitait
OKalugtartup nutai allkutagssiaussut
Inger Alaufesen.
22,35 nunat sujuarsagagssat
misigssuivfigineKarnerat teknikivdlo
tungåtigut ikiorneKamerat.
misigssuivfigtåp pissortå cand. polit.
Esther Boserup navsuiauteKartOK.
kalåtdlisungortitsissoK: Erik Lyberth
sisamångorneK 12. marts
09,20 radiukut atuartitsineK
bibilime nunat erKartorneKartut.
10. Israel ukiune kingugdlerne.
10.20 radiukut atuartitsineK
idansk angnernut.
„Eventyrbogen44, kap. 20
11.20 radiukut atuartitsineK
kalåtdlisorneK angnernut
13.20 radiukut atuartitsineK
dansk mingnernut
„Peter Piv“, lektion 40
16.30 infisukåt nuånarissait
17.30 mérartavtinut (k)
17,45 kalåtdlit OKausinik iliniartitsineK
pisinaulårérsunut. Frederik Nielsen
18,00 nerinerme nipilerssugkat
19,35 „Fridas visor44
Frida pingortitatdlo, toKo,
silarssuaK avatånitutdlo pivdlugit
Birger Sjøbergip erinarssusiai
Ingvar Wixellimit atorneKartut.
20,00 sulivfigssarsiordlutik Danmarki-
liat, 2. — tusagagss.:
Niels Peter Juel Larsen, Jørgen
Melgaard Stephen Schwartzilo.
(nangisaoK sapåtiugpat)
20.30 atuagkialerssårneK
atuagkanik atorniartarfit angnersså-
ne pigineKartunik najorKutagssar-
siorfiusinaussunigdlo.
årKigss.: Hans Westermann, Anette
Høyer Ellen Vestergaardilo.
20,55 kavfe Kalagsiså OKalugtartorneK
21.10 Struensee —
iluarsaissoK ingminutdlo nålagara-
lune inussoK. OKalugtuaritigalugo
Sjællandip avangnåne
Københavnimilo angalaorneK.
Palle Lauring Sven Alkjærsigilo.
22.10 tusarnårtitsineK
Olivier Messiaen: „Tidernes ende44
aglssamut, agiarssuarmut, klarineti-
mut noKartilingmutdlo atugagssiaK.
Erich Grilnberg (agiaK)
William Pleeth (cello)
Gervase de Payer (klarinet)
Michel Beroff (noKartilik)
tatdlimangorneK 13. marts
17.30 mérartavtinut (k)
17,45 danskit OKausinik iliniartitsineK
Kithy Lindstrøm åma Else Kruse
18,00 nerinerme nipilerssugkat
19,35 niviarsiarKanut nukagpiarKan.
avisérKat åssiliartagdlit
årKigssuneKartarnerat siå marta r-
neratdlo. — Knud Brandt.
20,05 erinat tåmajuitsut
20.30 „savssarssuingoK!44
— sikuinarssuarmit suaorpatdlak.
Diskobugtime savssinermik
autdlakåtitagssiaK, ingm. 3
tusagagss.: Johan Abeisen
21,00 uvdlorsiutit
nalivtfne pissartunik eiKartugkat
tamat.
2},25 tusarnårtitsineK
Eflp Coatesip eriniai London
Symfoni Orkesterinit atorneKartut.
Dir.: Charles Mackerras.
21.45 erinarssutit puigorneKåsångitsut
Kresten Poulsenip inuneranik
suliainigdlo tusagagssiaK
Hans Hansen
22,30 Yves Montand
franskeK erinarssortartoK alikuser-
suissartordlo. — Kel Holm.
arfiningorneK 14. marts
14,00 piniartunut aulisartunutdlo
(k åma k)
14.30 inusukåt nuånarissait
15.30 uvalikorsiutigssat (k)
ilaKutaringnut tungassut
årKigss.:. Gudrun Chemnitz
16,00 norgemiut aulisartuinut
Alesundime autdlakåtitagssiaK
17,00 uvalikorsiutigssat (k)
ilaKutaringnut tungassut
årKigss.: Ellen Hjort åma
Ellen Vestergaard
17.30 mérartavtinut (k)
17.45 nerinerme nipilerssugkat
19,35 inusugtunut (k)
20,00 ilaKutarit Karlsenikut (k)
20.15 anånaK (k)
(„Atuagagdliutit“ne naKitaK)
Sally Salminenip OKalugtualiåta
ingm. 6-iat. — nugt.: Poul Balle
atuaiss.: Kathrine Berthelsen
(nangisaoK atausingorpat)
20.45 erinat alikutagssiat
Palmehavep nipilerssortartuisa
atugait.
21,25 „inuneK tangnåleKinarpoK44 (k)
100-nik ukiulik Kesten Pedersen
randersimio oKalugpalårtoK.
Bent Jensen
21.50 nalorssitsårineK (k)
tusarnårtoKardlune radiup
Lnersisuane alikusersoKatigingneK.
årKigss.: Ulrik Rosing.
22.45 Dirch Passer allkusersuissoK
23,40—00,30 KitigiarssorneK
sapåt 15. marts
14,CO Kavdlunåtut nålagiarneK
Kavdlunåt nunåne imiussaK
OKaluss.: Domprovst Verner Hansen
16,00 tusarnårtitsineK
16.50 savalingmiormiutut radiovise
17,00 Kangamitauva pisimava? (k)
nalorssitsårineK.
årKigss.: Claus Walther.
17.45 OKalugtartorneK
18,00 mérartavtinut (k)
18.20 mérartavtinut (k)
19.30 kigsautigissat
20.30 TestamentitåK (k)
atuagkatut pileriartorsimanerata
oKalugtuagssartaisa ilait, 3.
OKalugiaut. — Otto Sandgreen.
(nåsaoK sapåtiugpat)
20.50 sulivfigssarsiordlutik Dan-
markiliat, 3. — tusagagss.:
Niels Peter Juel Larsen,
Jørgen Melgaard, Stephen
Schwartzilo. — (nang. sisamångorpat)
21.10 tusarnårtitsineK
Mozartip eriniå noKartilingmut
nipilerssoKatigingnutdlo
atugagssiiaK nr. 21, C-dur.
påtagtoK: Daniel Barenboim
nipilerss.: Engelsk kammerorkester,
dir.: Daniel Barenboim
21.45 radiup nålaortiminik atautsimé-
KateKarnera (k åma k)
Manitsume kommunalbestyrelsip
Kåumarsainermut udvalgianit
årKigssussaK.
22.45 erinat alikutagssiat
Max Lethlkut nipilerssugait
atausingorneK 16. marts
9,20 radiukut atuartitsineK
atuarfingme nipilerssorneK
10.20 radiukut atuartitsineK
dansk angnernut
„Eventyrbogen44, kap. 21
11.20 radiukut atuartitsineK
sungorslnauvungamitauva:
„Danmarkiliardlune iliniarneK44
13.20 radiukut atuartitsineK
dansk mingnernut
„Peter Piv“, lektion 41
17.15 iliniartitsissunut navsuiautit (k)
årKigss.: Jens Balslev
17.45 nerinerme nipilerssugkat
19,35 franskit erinautait
Radiounderholdningsorkestret
dir.: Peter Ernst Lassen
20.05 anånaK
(„Atuagagdliutit“ne naKitaK)
Sally Salminenip OKalugtuliåta
ingm. 7-iat. — nugt.: Poul Balle
atuaiss.: Kathrine Berthelsen
(nangisaoK pingasungorpai)
20.30 landsråde atautsimissamåleKaoK
(k) — sumitauva OKaluserisavait?
ingmlkut årxigssuissutut pilersitat
tusagagssiait.
21,00 Aksel Schiøtz erinarssortOK
Carl Nielsenip eriniainik.
ingiortaiss.: Herm D. Koppel
21.15 landsråde atautsimissamåleKaoK
(k) — sQmitauva OKaluserisavait?
ingmikut åndgssuissutut pilersitat
tusagagssiait.
21.45 Julian Bream kukilagtariarssor-
toK — Antonio Vivaldip
Joaquin Rodrigovdlo eriniåinik.
22.10 timerssornermit (k åma k)
22.30 inusugtunut (k)
mardlungorneK 17. marts
9,20 radiukut atuartitsineK
umassulerineK
10.20 radiukut atuartitsineK
kalåtdlisorneK angnernut
11.20 radiukut atuartitsineK
soKutiginartut
13.20 radiukut atuartitsineK
kalåtdlisorneK mingnernut
16.30 inusukåt nuånarissait
17.30 mérartavtinut (k)
17.45 kalåtdlit OKausinik iliniartitsineK
pilerdlånut — Frederik Nielsen
18.00 nerinerme nipilerssugkat
19.35 niviarsiarKanut nukagpiarK. (k)
..Peter Simple"
Flemming Geillip tusarnågagssiå
ingm. 5 — Kaptajn Marryatip OKa-
lugtualiå najorKutaralugo suliaK.
20.00 jazzileritfinut (k åma k)
20.30 landsrådip atautsimissutai (k åma
k) — tigulårivfigalugit oKauseKar-
figalugitdlo tusagagssiaK ingmikut
årKigssuissut autdlakåtitagssiåt.
21.30 Chopinip eriniå
Mozartip eriniå ..Don Giovanni"
najorKutaralugo noKartilingmut
nipilerssoKatigingnutdlo atugagssiaK
påtagtoK: Alexis Weissenberg
nipilerss.: Konservatorie-Orkestret.
Paris, dir.: Stanislaw Skrowaczewski
21,50 avisérKane agdlautigissat (k)
årxigss.: Peter Kreutzmann
22,20 højskole AskovimitOK (k)
kalåtdlip issainik issigalugo.
tusagagss.: Hans Hansen
pingasungorneK 18. marts
9,20 radiukut atuartitsineK
bibilime nunat erKartorneKartut
11. „Israel uvdlumikut44
10.20 radiukut atuartitsineK
dansk angnernut
„Eventyrbogen44, kap. 21
11.20 radiukut atuartitsineK
kalåtdlisorneK angnernut
13.20 radiukut atuartitsineK
dansk mingnernut
„Peter Piv“, lektion 42
17.15 iliniartitsissunut navsuiautit (k)
årKigss.: Karl Kruse
17.30 mérartavtinut (k)
17,45 nerinerme nipilerssugkat
19.30 åniarsiorfingme nålagiarneK
Nup OKalugfiane
OKaluss.: Bendt Lynge
20.15 kigsautigissat
21,00 landsrådip atautsimissutai
(k åma k) — tigulårivfigalugit oKau-
seKarfigalugitdlo tusagagssiaK ing-
mikut årKigssuissutitat autdlakåti-
tagssiåt.
22,00 „Porgy og Bess44
22.30 anånaK
(„Atuagagdliutit“ne naKitaK)
Sally Salminenip OKalugtuliåta
ingm. 8-at. — nugt.: Poul Balle
atuaiss.: Kathrine Berthelsen
(nangisaoK arfiningorpat)
sisamångorneK 19. marts
16.30 infisukåt nuånarissait
17.30 mérartavtinut (k)
17,45 kalåtdlit OKausinik iliniartitsineK
pisinaulårérsunut. rFederik Nielsen
18,00 nerinerme nipilerssugkat
19.35 Daimi erinarssortOK
atordlugit Rifbjergip taigdliai
20,00 Struensee —
iluarsaissoK ingminutdlo nålagara-
lune inussoK. OKalugtuaritigalugo
Sjællandip avangnåne Københavni-
milo angalaorneK — Palle Lauring
Sven Alkærsigilo.
21,00 landsrådip atautsimissutai
(k åma k) — tigulårivfigalugit OKau-
seKarfigalugitdlo tusagagssiaK ing-
mikut årKigssuissutitat autdlakåti-
tagssiåt.
22,00 tusarnårtitsineK
Georg Philip Telemannip eriniå
„Koncert for tre oboer, tre violiner
og basso continuo44.
Ludvig van Beethovenivdlo eriniå
„Sonate nr. 8, c-moll"
påtagtoK: David Barenboim.
22.35 sulivfigssarsiordlutik Dan-
markiliat, 4
tusagagss.: Niels Peter Juel Larsen,
Jørgen Melgaard, Stephen
Schwatzilo.
tatdlimangorneK 20. marts
17.30 mréartavtinut (k)
17,45 nerinerme nipilerssugkat
19,35 niviarsiarKanut nukagpiarKan.
.jiuånitdlåraut tusarnårdlugit Dan-
markip radiuane niviarsiarKat nu-
kagpiarKatdlo erinarssortut
nipilerssortutdlo44 — Hans Hansen
finuk sisimiormiut piat
20,00 Sisimiut histdriåt
kulturit mardluk SarKaK åma dorset
— Kavdlunåtsiåt — James Hallip
toKunera — Hans Egedep Nipisane
niuvertoKarfiliornera — nåpåussuit
— arfangniat — Rasmus Berthelsen
— Såmua — ilaKutarit Olsenikut —
„Kaporne44 Narssånguardlo.
peKataussut:
Sofie Bjergegård, Frederik Lennert.
Agnes Olsen, KununguaK Olsen,
Peter Olsen Simon Olsenilo.
21,05 Sisimiut oKalugfitOKåt
„Atuagagdliutit“ne naKitaK.
atuaiss.:. Peter Olsen
21,25 ingiortigigdlune nipilerssugkat
Peter Enoksen Arnold Berthelsenilo
alikusersuissut
21,55 Sisimiut nalivtine
aulisarneK autdlarnersarneralo —
uterivik — fabrike — umiartortut
angerdlarsimavfiat.
peKataussut:
Frederik Lennert, ArKaluk Olsen,
Niels Olsen Peter Olsenilo.
22,20 Kuianartukujuit
Peter Olsen OKalugtuartOK
22.30 Sisimiut erKåmiuilo
Peter Silassen åma Gedion Olsen
OKalugtuartut. — Ulf Olsen.
nalunaeKutanik iluarsaineK
pitsaunerpåK.
pilertornerpåmik tuniussissar-
toK. iluarsagkat tamarmik ku-
larnavérKusigkat.
1. kl. urreparation.
Ekspres levering.
Garanti på alle reparationer.
TIK-TAK
Kirkegade 18
6700 Esbjerg Danmark.
aulajangersimassumik
autdlakåtineKartartut
07,15 uvdlåkut nlpllerssomex
07,30 radioavise (k åma k)
07,40 silagssax
07,45 uvdlåkut nipilerssome*
08,15 autdlakåtitagssat
08,20 uvdlormut encarsautiglssag-
ssat bibilimik atuainex
08,30 radioavise (k åma k)
(autdlakåterxitaK)
12,00 uvdlup KerKane nipilerssor-
neK
12.30 radioavise sllagssardlo
(k åma k)
12.55— 13,20 uvdlup KerKane nipiler-
ssorneK (atausingorneK, mardlu-
ngorneK pingasungomerdlo)
12.55— 13,30 uvdlup KerKane nipiler-
ssorneK (sisamångorneK tatdli-
mångomerdlo)
18,15 sila angatdlatitdlo
18,40 radioavise (k)
19,00 radioavise (k)
19,13 soKutiginartut (k åma k)
19.30 unungmut autdlakåtitagssat
23,00 silagssaK
23,05 radioavise (k, autdlakåtenc.)
23.25— 23,40 radioavise (k, autdlak.)
arfiningornikut:
14,00 piniartunut aulisartunutdlo
(k)
14.30 InOsugtut nuånarissait
15.30 uvalikorsiutigssat (k)
16,00 norskit aulisartuinut
autdlakåtltsineK
17,00 uvalikorsiutigssat (k)
17.30 méncanut (k)
17,45 nerlnerup nalåne nipilerssor-
neK
sapåtine nagdliutunilo
avdlångutit:
08,30—09,23 silagssax, oxalugtartor-
nerdlo
09,25—09,30 silagssax
12,00—13,23 uvdlup xerxaunerane
nlpilerssorneK
13.25— 13,30 silagssax
arfiningorneK 21. marts
14,00 piniartunut aulisartunutdlo
(k åma k)
14.30 infisukåt nuånarissait
15.30 uvalikorsiutigssat (k)
ilaKutaringnut tungassut
årxigss.: Gudrun Chemnitz
16,00 norgemiut aulisartuinut
Alesundime autdlakåtitagssiaK
17,00 uvalikorsiutigssat
ilaKutaringnut tungassut
årKigss.: Elle Hjort åma
Ellen Vestergaard
17.45 nerinerme nipilerssugkat
17.30 mérartavtinut (k)
19,35 infisugtunut (k)
20,00 ilaKutarit Karlsenikut (k)
20,15 anånaK (k)
(„Atuagagdliutit“ne naKitaK)
Sally Salminenip OKalugtualiåta
ingm. 9-at. — nugt. Poul Balle
atuaiss.: Kathrine Berthelsen
(nangisaoK atausingorpat)
20.45 landsrådip atautsimissutai
(k åma k) — tigulårivfigalugit oxau-
seKarfigalugitdlo tusagagssiaK ing-
mikut årKigssuissutitat autdlakåti-
tagssiåt.
21.30 issigingnågagssiat erinartait (k)
filmine revyn ilo atorneKartartut
Helge Krogh
22,00 mikrofone alapernaitsoK (k)
Ilulissane angatdlataK
Ulrik Rosing.
23,40—00,30 KitigiarssorneK
Forbindelse søges
med frimærkesamlere i Grøn-
land. Ønskes: Grønland. Ha-
ves: Danmark og Vesteuropa.
Skriv venligst til:
Jørgen Olesen,
Sjælland^gade 133, Århus C.
REGARD
pQt Danmarkime tunineKarner-
pårtåt nårtunlgssamut nåpautipi-
lungnutdlo igdlersutauvoK.
pfit silarssuarme pitsaunerpåt så-
nerpåtdlo. USA-me sanåt.
REGARD
1
Danmarks mest solgte mærke.
Verdens bedste og tyndeste
hygiejne-gummi fremstillet 1
USA.
— Beskytter mod svangerskab og
sygdomme.
-J
35